Klima Bakımı Ve Onarımı

    

Özdemir Teknik Servis, markası ne olursa olsun bütün klimalarınızın tamir ve bakım işlerini itinayla yapmaktadır. Yaptığımız bakım işlemi ile klimalarınızdan odanıza bakteriyel havanın girişi engellenmiş olacağından klima sebepli bulaşıcı hastalıklara yakalanmayacaksınız. Klima satın alındıktan sonra bakımı kullanım kılavuzunda belirtildiğine uygun yapılmalıdır. Filtrenin düzenli temizlenmesi ve değiştirilmesi, klimanın montajının doğru alanda ve doğru şekilde yapılması klimanızın ömrünü uzatacağı gibi sağlıklı bir iklimlendirme imkanı da sunacaktır. İnsan hayatına 100 yıl önce giren klima cihazları; evlerde, işyerlerinde ve otomobillerde yazın serinlemek için kışın da ısınmak için kullandığımız hayatımızın vazgeçilmez cihazlarından biridir.


Hayatımızın konfor seviyesini arttıran bu cihazlar doğru kullanılmadığı zaman bizleri rahatsız edebiliyor.


Klima Çarpması: Klimanızın üflediği serin havayı eğer direk üzerinize verirseniz teriniz çok hızlı soğuyacağı için sizi hasta edecektir ya da boynunuzda tutulmalara neden olacaktır. Klimanızın üflediği havayı kimsenin olmadığı odanın boş bir alanına verebilirsiniz ve klimanızın ideal soğutma derecesi olan 23 dereceye ayarlayabilirsiniz.


Klima Ateşi: Klimaların neden olduğu diğer önemli bir rahatsızlık ise tıp dilinde Humidifier Fever yani Klima Ateşi hastalığıdır. Bu hastalık klima cihazlarındaki su biriken haznede üreyen çeşitli bakteri ve mantarlar; klimanın çalıştırılması ile birlikte havaya karışır ve solunum yoluyla insanlara geçer.


Alerjik Zatürre: Klimalardan kaynaklanan Alerjik Zatürre’ye çocukların yakalanma olasılığı çok düşük olmasa da genelde 50 yaş üzerindeki kişilerde ve sigara kullanmayanlarda daha sık görülür. Bu tip klima hastalıklarını önlemenin yolu; klimalarınızın sürekli bakım yapılmasıdır. Bu sayede filtreler ve hazneler temiz olacağı için alerjik ya da bakterilerin neden olduğu rahatsızlıklar önlenmiş olur.

Hizmetlerimiz

Bugün itibariyle müşterilerimize sunduğumuz profesyonel hizmetlerimiz.